خانهرنگ

رنگ سال و رنگ فصل

colorland.ir همه چیز درباره دنیای رنگ ها
شرکت پنتون، مرجع معتبر جهانی در زمینه رنگ و تهیه کننده استانداردهای رنگ حرفه ای برای صنایع طراحی، رنگهای مد و ... می باشد. هرساله ماه دسامبر و قبل از سال نوی میلادی Pantone رنگ منتخب خود را برای دکوراسیون و لباس و ... که در کل به رنگ سال شناخته می شود معرفی می کند. همچنین در آغاز هر فصل رنگ های فصل را برای استفاده در صنعت مد و پوشاک معرفی می‌کند.
رنگ آبی بنفش رنگ سال 2022
pantone 2022 رنگ آبی بنفش رنگ سال
فرآیند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به بررسی متفکرانه و تجزیه و تحلیل زیادی دارد. برای رسیدن به انتخاب رنگ هر سال، کارشناسان رنگ پنتون در موسسه رنگ پنتون دنیا را به دنبال تأثیرات رنگ جدید می‌گردند. اینها می‌تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم‌های در حال تولید، مجموعه‌های هنری و هنرمندان جدید، مد، تمام زمینه‌های طراحی، مقاصد محبوب سفر، و همچنین سبک‌های زندگی جدید، سبک‌های بازی، و شرایط اجتماعی-اقتصادی باشد. همچنین ممکن است از فناوری‌ها، مواد، بافت‌ها و جلوه‌های جدیدی که بر رنگ، پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط و حتی رویدادهای ورزشی آتی که توجه جهانی را به خود جلب می‌کنند، تأثیر بگذارد. رنگ سال پنتون به مدت 23 سال بر توسعه محصول و تصمیمات خرید در صنایع مختلف از جمله مد، مبلمان منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصول و طراحی گرافیک تأثیر گذاشته است.

این رنگ نمایش اعتماد به نفس زیاد، کنجکاوی و جذابیت است
#6667AB
زرد و خاکستری رنگ های سال 2021
pantone 2021 زرد و خاکستری رنگ های سال
پنتون رنگ های سال 2021 را خاکستری روشن و زرد روشن انتخاب کرده است که گفته شده است "این رنگ ترکیبی است که بیانگر انعطاف پذیری، امید به زندگی پس از سختی و خوش‌بینی و امید است که ما به آن نیاز داریم".

pantone 2021 زرد و خاکستری رنگ های سال
این رنگ زرد، روشن و سرزنده و بانشاط است. سرشار از انرژی خورشید و رنگ خاکستری قابل اعتماد بودن، مبهم بودن، جایی میان سیاهی و سفیدی و مقاومت و استواری را به ما تلقین می‌کند.
#F5DF4D#939597
آبی کلاسیک رنگ سال 2020
pantone 2020 آبی کلاسیک رنگ سال
پنتون رنگ سال 2020 را آبی کلاسیک (Classic Blue) انتخاب کرده است که حس اعتماد و صداقت را برای افراد به وجود می آورد. پایه این رنگ آبی است و رنگی است مابین آبی کاربنی و سرمه ای.

pantone 2020 آبی کلاسیک رنگ سال
این رنگ بی انتها و ماندگار در عین سادگی بسیار زیباست. نمایانگر آسمان هنگام غروب و آب های آرام دریا است . این رنگ به عنوان یک رنگ آرامش بخش به حساب می آید و احساس ارامش را به روح انسان می بخشد
#0F4C81
مرجانی رنگ سال 2019
pantone 2019 مرجانی رنگ سال
از طرف موسسه جهانی پنتون رنگ سال 2017 ، رنگ مرجانی (Coral) ،معرفی شده که هیجان، انرژی .شوق و اشتیاق را برای افراد به وجود می آورد . پایه این رنگ نارنجی است که به نوعی رنگ گرم به حساب می آید.

pantone 2019 مرجانی رنگ سال
این رنگ در بیشتر موارد به عنوان شادمانی، بازیگوشی، سرزندگی و خوش بینی در نظر گرفته می شود. افرادی که به رنگ مرجانی علاقه دارند، بسیار احساساتی و عاطفی هستند و احساسات خود را به راحتی بروز می دهند این افراد بسیار پرانرژی، بازیگوش، خوش بین و مثبت اندیش هستند. افرادی که رنگ مرجانی را دوست دارند، به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند.
#FF6F61
بنفش رنگ سال 2018
pantone 2018 بنفش رنگ سال
کمپانی پنتون که هر ساله رنگ سال را معرفی می کند برای سال 2018 یکی از رنگ های مشهور به رنگ اشرافیت را انتخاب کرد، رنگ بنفش فوق العاده به تفسیر این کمپانی، رنگ سال شناخته شد.

pantone 2018 بنفش رنگ سال
رنگ بنفش از دید افرادی که در کشور های خارجی زندگی می کنند رنگ سلطنتی حساب می شود در دوران قدیم بنفش یک رنگ خیلی نایاب بود که فقط افراد معروف و ثروتمند و یا پادشاهان و خانواده های آن ها می توانستند در خانه های خود استفاده کنند رنگ بنفش رنگی آرامش بخش است. یک رنگ شاد و بشاش است و به همین دلیل اغلب بانوان مسن و دختران جوان طرفدار این رنگ هستند. این رنگ آرامش دهنده است و قادر است محیط شما را جذاب، هنری و خلاق کند.
#5F4B8B
رنگهای پیشنهادی پنتون برای پاییز و زمستان 2018
 رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، کمی ملایم تر از بنفش نوآوری و تخیل
کمی ملایم تر از بنفش
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، رنگ سرگرم کننده و غیرمنتظره برای پاییزگرما و حرارت
رنگ سرگرم کننده و غیرمنتظره برای پاییز
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، تجسم کامل روزهای پاییز عاشقانهاسرارآمیز باشکوه
تجسم کامل روزهای پاییز عاشقانه
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، ترکیب دوست داشتنی از آبی و سبز دریازیبا و ظریف
ترکیب دوست داشتنی از آبی و سبز دریا
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، آبی غیر منتظره برای پاییزهوای گرگ و میش
آبی غیر منتظره برای پاییز
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، زیتون سبز، رنگ خاموش و همه کارهصاف، پیچیده و عمیق
زیتون سبز، رنگ خاموش و همه کاره
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، روشن تر از زرد با کمی قهوه ایزرد متحرک
روشن تر از زرد با کمی قهوه ای
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، یک سایه رنگارنگ و درخشان از قرمزبی باک و برونگرا
یک سایه رنگارنگ و درخشان از قرمز
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، ملایم تر و رنگارنگ برای همه فصوللطیف آرامش بهاری
ملایم تر و رنگارنگ برای همه فصول
رنگ پنتون برای پاییز و زمستان، سرگرم کننده بدون هیچ دلیلیهخوشمزه و معطر
سرگرم کننده بدون هیچ دلیلی